14 רביב לימונד

לאוםisr ישראל
מיקוםגארד
גובה1.92 מ'
קבוצה נוכחיתהפועל תל אביב

תיאור קריירה

לימונד החל את הקריירה שלו בקבוצת הילדים של אליצור מכבי נתניה. ב-2001 הוביל את בית הספר "אורט יד ליבוביץ'" לזכייה באליפות ליגת העל לתיכונים. לימונד החל לשחק בקבוצת הבוגרים של עירוני רמת גן מליגת העל בשנת 2003, אך בעקבות מיקומה של רמת גן בתחתית הליגה עבר באמצע העונה להפועל ירושלים. בסיום העונה זכה לימונד בתואר "תגלית השנה". הוא היה שותף לזכייתה של ירושלים בגביע יול"ב. ביולי 2006 חתם לימונד לעונה אחת בעירוני נהריה, אותה אימן אריאל בית הלחמי. בעונה זו הצטיין לימונד, ובסיומה נבחר לחמישיית העונה של מנהלת הליגה. הוא זכה גם בתואר "שחקן העונה" במשאל של מעריב, למרות שקבוצתו סיימה במקום החמישי ולא העפילה לפיינל פור של הליגה.

ביוני 2007 חתם לימונד בקבוצה הצרפתית לה מאן. לימונד שיחק היטב במדי לה-מאן, אך כעבור עונה אחת חזר לנהריה. במהלך העונה, כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי, נקלעה נהריה לקשיים כלכליים ולימונד עזב את המועדון. במרץ 2009 חתם לימונד במכבי תל אביב לשלוש עונות וחצי. רביב לא הצליח להשתלב כראוי במכבי ואחרי שנתיים בחר לעזוב שוב לחו"ל, שם חתם במדי מנורקה באסקט ס.א.ד. מהליגה הספרדית הראשונה. אחרי שנה בספרד חזר לימונד לישראל וחתם באליצור אשקלון. בעונה הראשונה שלו בקבוצה העמיד לימונד ממוצעים של 12.8 נק', 3.6 ריב', ו-4.3 אס' בממוצע למשחק. עם סיום העונה עבר לימונד להפועל ירושלים. למרות עונה רעה של הקבוצה, לימונד המשיך לשמור על יציבות מבחינה אישית כשהוא מעמיד ממוצעים של 10.7 נק', 3.7 ריב' ו-3.3 אס'. בנוסף, היה אחד מהשחקנים הבולטים בנבחרת העתודה של ישראל, וביחד עם יותם הלפרין הוביל אותה לסגנות אליפות אירופה. כיום הוא חבר בסגל נבחרת ישראל והשתתף באליפות אירופה שהתקיימה בספטמבר השנה.

קריירה בהפועל

לימונד חתם בתחילת עונת 2013/14 בהפועל sp מצרפלס תל אביב לשלוש שנים. עם תחילת העונה מיצב עצמו רביב כאחד השחקנים הטובים בליגת העל, כשהעמיד ממוצעי נקודות גבוהים והראה יכולת נהדרת בתור הגארד הפותח של הפועל. ככל שהמשיכה העונה המשיך לימונד להראות יכולות גבוהות כשהוא לא ירד מ-14 נקודות באף משחק במהלך העונה הסדירה. בסיום העונה נבחר לימונד לחמישיית העונה ולשחקן הישראלי של העונה כשהוא מעמיד ממוצעים של 18.8 נק', 4 ריב' ו-4.4 אס'. בעונת 2014/15 המשיך לימונד להיות לאחד מהישראלים הבולטים בליגה ורשם 13.3 נקודות, 4 ריבאונדים ו-6 אסיסטים בממוצע למשחק.

סטטיסטיקה אישית עונת 2015/16

מן התקשורת

צילום: ליבי קטן נאור

עיצוב: שירלי פלדה